Úvodní strana

Croquet club dynamo Telč

Člen Asociace českomoravského kroketu

Historie kroketového klubu Croquet Club Dynamo Telč

1989 Sourozenci Pantoflíčkovi nalézají doma zpola zapomenutou sadu vybavení pro zahradní kroket. Začínají první nelítostné zápasy v telčském zámeckém parku poblíž dnes už neexistujícího srubu. Pravidla jsou velmi volná, o taktice nelze hovořit, zpravidla zvítězil ten, kdo odkrokoval soupeřovu kouli do většího křoví.

1990 V pytli s kroketovým vybavením se objevuje dynamo ze skládacího kola J.Pantoflíčka. Tento nestor telčského kroketu se dušuje, že dynamo opět umístí na svůj bicykl.

1991 Dynamo je stále v pytli s vybavením. Hraje se stále v zámeckém parku.

1992 Při zahájení další kroketové sezóny je zjištěno, že dynamo je stále v pytli.

1993 Plátěný pytel stále obsahuje sadu pro zahradní kroket a dynamo. Hraje se stále v zámeckém parku.

1994 Stav pytle i kroketu v Telči nezměněn.

1995 Je založen Kulturní spolek OBLAST (www.oblast.org). Členové spolku později uspořádají první turnaje v kroketu a pomohou založit kroketový klub. Dynamo je stále v pytli.

1996 Stav plátěného pytle začíná být neuspokojivý, dynamo je však stále na svém místě. Hraje se v zámeckém parku.

1997 Dochází k postupnému rozpadu původních dřevěných koulí. Zápasy postrádají regulérnost, protože z modré koule se stává polokoule. Padá návrh na vyhození dynama z pytle. Tento návrh je naštěstí rezolutně zamítnut.

1998 Sada zahradního kroketu je již v takovém stavu, že umožňuje pouze několik opatrných zápasů do roka. Stav dynama je dobrý.

1999 Pravidla zůstávají ve shodě s pravidly z roku 1989. Je nutné sehnat nové vybavení, což se daří alespoň v podobě nových koulí. Nové dynamo není nutné.

2000 Dne 19.8. pořádá Kulturní spolek OBLAST první kroketový turnaj v Telči. Hraje se za třicetistupňového vedra při velmi hojné účasti. Dynamo je u toho. Část hráčů chodí hrát v Praze do Stromovky.

2001 Další, tentokrát deblový turnaj pořádaný Kulturním spolkem OBLAST. Počasí opět slunečné, dynamo opět přítomno. 14.9. je v Havířově založena Asociace Českomoravského kroketu, nikdo z telčských hráčů o tom však neví.

2002 Na jaře se uskutečňuje památná schůzka Š.Hazdry, M.Pavlů a zástupce AČMK T.Vrtného v Olomouci v restauraci u nádraží. Na schůzce je přijata dohoda o budoucí dohodě. Ve dnech 27.7. a 28.7. pořádá Kulturní spolek OBLAST svůj třetí turnaj, tentokrát již za účasti hráčů z Havířova. Těžko uvěřitelnou shodou náhod dochází na tomto turnaji k prvnímu setkání se zástupci ostravského klubu. Po drtivém vítězství havířovských hráčů, začíná telčským docházet, že bude nutno změnit vybavení. Změna pravidel na sebe také nenechá dlouho čekat. Dynamo není třeba měnit.

2003 Telčští hráči již neoficiálně používají název Croquet Club Dynamo Telč a začínají hrát podle Pravidel Asociačního kroketu 6.edice. 13.9. se J.Plachý stává prvním telčským vítězem turnaje, který je součástí turnajového kalendáře AČMK. Je založen Croquet Club Dynamo Telč.

2004 D.Hajn se stává prvním klubovým hráčem, který vyhrál turnaj mimo Telč (Havířovský pohár).

2005 CCDT pořádá turnaj Interclub, ve kterém končí na 2.místě. Daří se navázat přeshraniční spolupráci s Rakouskem. Přibývá turnajových úspěchů telčských hráčů.

2006 D.Hajn se stává historicky prvním mistrem České republiky v kroketu na Mistrovství České republiky pořádaném AČMK organizačně a technicky zajištěným CCDT v Černíči. Následně nás D.Hajn výborně reprezentuje na ME v Jersey.

2007 Členové klubu, konkrétně D.Hajn, J.Plachý a V.Doskočil reprezentují Českou republiku na ME družstev v Cheltonhamu. Družstvo končí na 13. místě.

2007 8.7.07 vítězí CC Dynamo Telč v meziklubovém klání Interclub 2007, poté co poráží všechny zúčastněné kluby.

2008 8.2.08 vítězí David Hajn na turnaji Plate for developing nations, konaném při Mistrovství světa v kroketu, v Christchurch na Novém Zélandu. Stává se tak prvním českým hráčem, který se může chlubit mezinárodním úspěchem.

2008 5.10.08 na Mistrovství kontinentální Evropy jsou nominováni jako reprezentanti dva hráči našeho klubu - David Hajn a Robert Jaroš. David Hajn končí v celkovém pořadí této soutěže druhý! Robert Jaroš získává cenné zkušenosti a dynamo se točí blahem.

2009 6.7.2009 obhajuje telčský klub svou dominanci na meziklubovém turnaji Interclub.

2010 Další člen našeho klubu - Václav Doskočil, se stává Mistrem republiky v Asociačním kroketu.

2011 Štěpán Hazdra překonává jako první hráč v historii českého kroketu hranici 100 prohraných zápasů v AC.

2012 CCDT získává do dlouhodobého pronájmu Sportovní areál Batelovská v Telči. Sny o vlastních kroketových kurtech se začínají zhmotňovat.

2012 7.7.2012 Croquet Club Dynamo Telč obhajuje již po třetí vítězství na meziklubovém turnaji Interclub.

©2006 Croquet Club Dynamo Telč