Úvodní strana

Croquet club dynamo Telč

Člen asocice českomoravského kroketu

Hraní přes pivota (část 2.)

Jste v situaci, kdy pokračujete v breku z části 1. Podařilo se vám umístit červenou kouli ke třetí brance (pioneer). Pivot se posunul na druhou stranu od kolíku a vy momentálně hrajete approach se svou modrou a černou koulí. Kam rushnete černou kouli po průjezdu branky – na X1, X2 nebo X3?

Výchozí pozice

X1 Pokud budete hrát krokovací úder z pozice X1, tak abyste dostali černou kouli ke čtvrté brance a svou strikerovu k pivotovi, budete potřebovat half roll téměř přes celé hřiště. Tam čekají nástrahy v podobě šesté branky a kolíku nebo špatně odhadnutá síla úderu.

X3 Jestli zahrajete rushem černou kouli na pozici X3, pravděpodobně chcete úplně ignorovat pivota a zahrát stop shot (černá ke čtvrté, modrá k červené). Je to možný způsob, ale existuje elegantnější řešení, navíc byste mohli při stop shotu odjet modrou koulí příliš daleko od červené a následně ji netrefit.

X2 Před projetím branky zahrajete approach tak, že si posunete černou kouli vlevo od braky. Po projetí ji rushnete na pozici X2 a zahrajete drive (černá ke čtvrté, modrá k pivotovi).

Doporučené řešení

Poznámka: Pokud na velkých turnajích nejsou „vyježděny koleje“ u první branky vpravo, potom jsou zcela jistě vyježděny u druhé branky vlevo.

Poznámka II.: Hraní s pivotem, pioneerem a receiverem je vždy nejúčinnější taktika pro zahrání breaku. Většinu rollů snížíte na poloviční vzdálenost a tím předcházíte více chybám.

©2007 Croquet Club Dynamo Telč