Croquet club dynamo Telč

Člen asociace českomoravského kroketu

The 11th WCF World Association Croquet Championship, Christchurch, New Zealand 2008 (2. až 10. února)

Aktualizované zpravodajství z 11-tého Mistrovství světa v Asociačním kroketu konaném v Christchurch na Novém Zélandu ve dnech 2. až 10. února 2008

aktualizováno 10.2.2008 12.05 SEČ

Turnaj
Šampionát bude hrán podle Pravidel Asociačního kroketu 6.edice s použitím pravidla 36 v rozšířené hře.
Časově neomezené hry.
Hrát se bude s koulemi Dawson 2000

Wimbledon Cup - cena pro vítěze

Rozlosování skupin proběhne až po skončení kvalifikačního turnaje, což bude 29.ledna.
Hrát se bude každý den od 9.00 hodin, ale Manažer turnaje může určit i dříve. Hry pokračují až do soumraku, což je v tomto ročním období v oblasti Christchurch okolo 21.00 hodin. Umělé osvětlení nebude používáno.

Herní plán

Zápasy ve skupináchSO 2.únor až PO 4.únor3 zápasy na jednoho hráče za jeden den
Zápasy ve skupináchÚT 5.únorplay off
1. a 2. koloST 6.únor a ČT 7.únorNa 2 vítězné
ČtvrtfinálePÁ 8.únorNa 3 vítězné
SemifináleSO 9.únorNa 3 vítězné
FináleNE 10.únorNa 5 vítězných

The 11th WCF World Association Croquet Championship v otázkách a odpovědích
80 hráčů z 24 zemí se utká o titul mistra světa v kroketu

Kdy?
2. až 10. února 2008

Kde?
Šampionát hostí šest kroketových klubů v Christchurch na Novém Zélandu.
V těchto klubech je pro tuto událost připraveno 23 kurtů

Kdo je favoritem?
Stávajícím mistrem světa je jihoafričan Reg Bamford a úřadující světovou jedničkou v žebříčku je Robert Fulford z Anglie. Reg porazil Roberta na MS v Anglii 2005, ale Robert vyhrál více světových titulů.

Hrál někdy na MS v kroketu reprezentant České republiky?
Ne, v historii nikdy. David Hajn je prvním českým hráčem na podobné akci.

Jaký je herní systém?
80 hráčů se utká v osmi skupinách po deseti, ve dnech 2. až 5. února. Nejlepší čtyři z každé skupiny se kvalifikují do vyřazovacího pavouka o 32 hráčích. Posledních pět kol zápasů o konečné pořadí bude odehráno společně s posledními pěti finálovými utkáními v neděli 10.února.

O co se hraje?
Jméno vítěze bude uvedeno na Wimbledon Cupu, který byl darován Světové kroketové federaci (WCF) All England Lawn Tennis Clubem, jako klubem s nejdelší tradicí.

Kolik stojí vstupenka pro diváky?
Skvělá zpráva: JE ZDARMA! ;-) Místo k sezení bude poskytnuto každým spolupořádajícím klubem a všechny kluby mají připraven program zahrnující výklad pravidel, sledování skóre a upozornění na favority. Občerstvení je samozřejmě nutné si zakoupit.

Které země se účastní?
World Croquet Federation má v současné době 27 členů.
Následující země jsou reprezentovány alespoň jedním zástupcem: Austrálie, Kanada, Česká Republika, Anglie, Francie, Německo, Irsko, Isle of Man, Japansko, Jersey, Nizozemí, Nový Zéland, Skotsko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, USA, Wales
Následující země nevyslaly ani jednoho reprezentanta: Rakousko, Belgie, Egypt, Finsko, Guernsey, Itálie, Norsko, Palestina, Rusko

________________________________________________

30.leden 2008 Proběhlo rozlosování do osmi skupin.

David byl nasazen až jako poslední z 80-ti hráčů a dostal se do velmi těžké skupiny A. Sám to celé komentuje takto:
Dnes byly rozlosovány skupiny. Dostal jsem samé silné soupeře, ale nemůžu si vybírat, jelikož jsem nasazený jako poslední osmdesátý hráč. Je nás ve skupině deset a pořadatelé nám přidělili písmeno „A“. to znamená, že si zahraji i s úřadujícím mistrem světa Regem Bamfordem. Už jsem ho viděl hrát i trénovat, ale o tréninkovou hru se mnou nejevil nijaký zájem. Nicméně jednou za čas hodil okem na naše vedlejší hřiště, kde jsme se „trápili“ s Mírou Havlíkem a přišel a poradil. Odpoledne trochu sprchlo, už nebylo takové horko a hrálo se o mnoho lépe než předchozí dny. Koule „běhaly“ o trošku pomaleji a to nám nahrává, protože naše heavy hole nejsou stavěné pro tak exkluzivní trávníky. Hodně času věnuji tréninku roquetu. Zkouším zasáhnout koule zhruba ze 6 yardů a zatím se to daří tak na 80 %. Včera jsem měl problémy s průjezdy branek, proto jsem věnoval ještě hodinu, po zápasu s Hankou, této herní činnosti a vyplatilo se mi to. Dnes mě vyzval Bruno Hess z Německa a s brankami jsem neměl téměř žádné potíže. Zato s roquetama ano, ale to on taky. Proto jsem ho porazil (26:25) a připsal si konečně jeho skalp.

Spolu s Davidem jsou ve skupině A tito hráči:
Reg Bamford, JAR
Jonathan Kirby, Skotsko
Ian Lines, Anglie
AJ Reid, Nový Zéland
Brian Wislang, Nový Zéland
Doug Grimsley, USA
Jeff Newcombe, Austrálie
Robin Brown, Anglie
Liz Fleming, Austrálie

__________________________________________________

31.leden 2008 První Davidův zápas bude s Regem Bamfordem

Tak už je jasné, že sen většiny českých hráčů, totiž zahrát si s Mistrem světa, se Davidovi splní hned na úvod šampionátu v sobotu 2.2.08 v 9.00 ráno tamního času. Následovat bude ve 13.00 utkání s Robinem Brownem a v 16.00 s Liz Flemingovou. A teď přímo z dějiště píše David:
Znovu jsme se prošli přes centrum Christchurch do Hagley parku, kde sídlí klub United. Je to hlavní stan celého mistrovství světa. Dnes začali dělníci stavět tribuny pro diváky. Trvalo jim to docela dlouho, protože pořád okukovali Hanku, jak hraje. Kroket je asi moc nezajímal. Míra poznamenal „ještě pár dní a budu čumět taky“. Má ale příští týden sraz s nějakou Terezkou, která cestuje po Novém Zélandu , takže jsem zatím v klidu. Na začátku tréninku se mi podařil tříkoulový break až na čtvrtou branku zpět, kterou jsem sice pokazil, ale jsem rád, že to jde zahrát i takhle. Už se nemusím bát vykolíkování své koule. Pozdravili jsme se s dalšími hráči – hlavně z Austrálie – a s jedním z rozhodčích – postarší fajn chlápek. Zítra jedeme do čtvrti St. James, kde budu v sobotu hrát první tři zápasy. Předpokládám, že hned první bude s mistrem světa, takže si asi odpočinu a naberu sílu do dalších bojů

___________________________________________________

1.únor 2008 Slavnostní zahájení MS, aneb vaří jim tam dobře

Ze slavnostního zahájení bohužel zatím nejsou fotografie, ani oficiální informace, takže komentář ponechám přímo na Davidovi:
Slavnostní zahájení celého turnaje proběhlo v klubu United od tří hodin odpoledne, kde se všichni hráči akreditovali. Dostal jsem na krk průvodcovskou kartu se svým jménem a do ruky igelitku se spoustou průvodců po Canterbury a Christchurch, které ale už stejně máme. Taky mě dali do ruky papír, kde jsem si měl objednat jídlo po dobu šampionátu. Tak jsem tam zaškrtal všechno, ale potom za mnou přišel Chris Clark, že to nejde a ať něco zruším. Asi se bál o moje zdraví a abych se moc nepřejídal. Dík Chrisi, ale já jsem myslel na svoje kamarády. David Openshaw měl proslov, stejně jako starosta Christchurch, ministr sportu na Novém Zélandu, manažer turnaje a dvě dámy, které nevím co dělají (jedna mluvila maorsky). Hezké od Davida bylo, že mě přivítal jako prvního Čecha na mistrovství světa. Všichni se v tu chvíli na mě podívali a já jsem zrudnul jako moje červené klubové tričko, které jsem měl na sobě. Následoval raut – respektive odpolední čaj – kde nám nabídli nějaké sendviče, rolky a zákusky a na zapití čaj a kávu. Docela jsem si pochutnal, prohodil pár vět většinou s místníma starousedlíkama a mazal „domů“.

____________________________________________________

2.únor 2008 První zápasy ve skupinách

První zprávy z Christchurch jsou zatím velmi kusé a přišly formou SMS. První zpráva o zápasu s Regem Bamfordem byla: Je to trošku nervózní hra - David dvakrát zachyboval v breaku, Reg se nemůže trefit na větší vzdálenosti. zatím 11:9 pro Davida. Následně přišla tato zpráva: Tak nakonec 26tp:13 pro Rege, ale bylo to moc napínavý. Reg je fajn týpek - po hře ještě dal Davidovi pár rad, supr zápas. Další zápas byl hodnocen takto: Tak s Robinem Brownem prohra 26:2. Vůbec ho nepustil do hry, škoda. A poslední dnešní zápas byl hodnocen takto: Tak s Liz nakonec taky prohra 26:2. Vůbec nechybovala, tak třeba to vyjde zítra.

Celá tabulka skupiny A, včetně ostatních výsledků je zde

Dalším hráčem, jehož herní výsledky by mohly zajímat české fanoušky, už kvůli srovnání výkonosti s okolními státy, je německý reprezentant Bruno Hess. Bruno hraje ve skupině D a zatím si vede podobně jako David.

Davidův komentář k prvnímu hracímu dni: Jelikož se nám protáhla snídaně, začal den s velkým D úprkem do United klubu, kde v 8:00, místní dobrovolníci rozvážejí hráče po městě na ostatní kurty. My jsme dorazili v 8:10 sice pěkně zpocení, ale rádi, že se můžeme svézt s místním upovídaným pánem do klubu St. James. Už jsem tam byl včera a prostředí jsem znal. Je to menší klub se dvěma kurty venku a dvěma uvnitř. Ty venku jsou o trochu lepší než na United a ty uvnitř v klubovně jsou namalovány na zeleném koberci. Pan správce mi včera k tomu ukázal i vybavení skládající se ze zmenšených branek, koulí i holí a vysvětlil, že se tím baví členové klubu v případě špatného počasí, a že se na tom výborně vysvětluje taktika hry. Ze tří dnešních zápasů jsem první začal hned se světovým šampiónem Regem Bamfordem a docela se mi dařilo ho trápit. Zčásti to bylo taktikou slečny Mary /u nás Ostrava/ a zčásti pěti a šesti brankovým breakem, takže jsem v jednu chvíli i vedl 11:9. Reg ale můj nekompromisní útok odrazil stejně nekompromisně a vyhrál 26:13. Potom mě pochválil, vysvětlil nějaké menší chyby, kterých jsem se dopustil. Další boje pro mě skončily ovšem méně slavně. Robin Brown a Liz Fleming mě téměř nepustili do hry a v pohodě zvítězili shodně 26:2. Večer jsme strávili na BBQ párty v klubu United, kterou někdo z nás trefně nazval veteránskou, jelikož většině účastníků táhlo minimálně na 70 let. Dali jsme si maso, pivo, víno a nějaké hodně dobré šlehané dorty a abychom jim vše nesnědli, radši jsme se šli vyspat na další den.

______________________________________________________

3.únor 2008 Pokračování zápasů ve skupinách

První nedělní Davidův zápas se skotským fenoménem Jonathanem Kirbym, byl formou SMS ohodnocen lakonicky: S Jonathanem prohra 26:1. Matematik hrál naprosto přesně.... V další zápase s novozélandským mladíkem AJ Reidem, se skýtala možnost pro první Davidův úspěch. Po nekonečném čekání však přišla od protinožců tato zpráva: Po urputném boji podlehl náš šampion novozélandskému flamboyi na čas 23:17. What a pity!. Na závěr druhého hracího dne přišle optimistická zprávička, která svědčí o tom, že náš borec a jeho doprovod si zachovávají sportovního ducha: Tak s Ianem Linesem nakonec také prohra 26:13, ale dobrý zápas. Náš šampion se pomalu, ale jistě, zlepšuje ;-) .

Co se týče ostatních zápasů ve skupinách, žádná větší překvapení se nekonají a favorité postupují bez problémů. Snad jen skupina G je trochu překvapivá.

Davidův komentář k druhému hracímu dni: Neděli jsme prožili pod pekelným slunečním žárem na hodně vyprahlých a suchých kurtech v klubu United. Místní usedlíci nám sdělili, že tak rychlé kurty nepamatují. Všichni hráči včetně mě, s tímto problémem měli větší či menší starosti. Kroket je sport o zvládnutí veškerých podmínek co příroda přichystá. To ukázal hned můj první protivník Jonathan Kirby – matematický génius, který mi nedal nějakou svou chybou vůbec žádnou šanci. Prohrál jsem s ním 26:1, i když v oficiálních tabulkách mám napsáno 26:7.
To následující zápas měl jiný náboj. AJ Reid hned na začátku zahrál tříkoulový break na první branku zpět a byl natěšený na rychlou výhru. Já jsem ovšem zaťal zuby a hru mu následně pěkně zkomplikoval, že chvílemi až rudnul nebo blednul. O vítězství na čas mě pravděpodobně připravila má osobní chyba těsně před koncem. Nevadí, nabral jsem další zkušenost.
Ian Lines byl ovšem nad moji herní dovednost. I když jsem ho také trochu potrápil a dal 7 branek, jeho klidná herní kvalita slavila jednoznačné vítězství.

Davidova skupina A a skupina D s Brunem Hessem.

_______________________________________________________

4.únor 2008 Třetí turnajový den - zaváhání favoritů

Po ukončení zápasů ve skupinách je jasné, že žádný z favoritů si neodpustil malé zaváhání a jedinní, kdo postupují do dalších bojů bez prohry jsou vítěz Davidovy skupiny A Jonathan Kirby a vítěz skupiny B John Gibbons. David poslední tři zápasy ve skupině prohrál. V prvním zápase podlehl Brianu Wislangovi 26tp:3, v dalším zápase Jeffu Newcombeovi 26:7 a v posledním zápase pak Dougu Grimsleyovi 26:13. Jeff Newcombe si následně zahraje s AJ Reidem o čtvrté, poslední postupové místo ze skupiny.

Davidův komentář k poslednímu dni jeho učinkování v hlavní části turnaje: Ráno jsme se probudili do deštivého a větrného počasí. To moc rád nemám, a taky to tak první dva zápasy na kurtech v klubu Fendalton vypadalo. Roquety na střední i dlouhé vzdálenosti jsem dával sice na 90%, ale potom následovaly školácké chyby, jako bych už zase chtěl být pod střechou. Zčásti to ovšem také bylo daleko pomalejším povrchem, než na kterém jsme hráli včera. Většinou po brance následovala chyba při nastavení na rush a to samozřejmě dělá hru těžší a složitější. Ještě nejsem velký hráč a dokud v ČR nepostavíme kvalitní kurty ani asi nebudu. To bych se musel přestěhovat do nějakého kroketového státu jako je Anglie, Nový Zéland, Austrálie nebo USA.
Dopoledne jsem podlehl novozélandskému hráči Brianovi Wislangovi 26tp:3. Odpoledne Australanovi Jeffovi Newcombovi 26:7. Poslední zápas ve skupině jsem hrál s Američanem Dougem Grimsleyem. Přestalo pršet, já jsem dostal lepší náladu a celkem v klidu jsem zahrál break na čtvrtou branku zpět a nastavil leave. On ovšem lehce „líznul“ při roquetu svojí kouli, projel všechny branky, rozházel koule do všech rohů a nechal mě zahrát contact lift. Následně jsem nastavil své koule na dobrý rush, ovšem on přes celé hřiště trefil svojí kouli a v klidu dohrál celou hru. Škoda, v tomhle zápase jsem zahrál dobře a měl asi největší šanci na úspěch, ale Doug v nejdůležitějších úderech neminul. Prohrál jsem 26:13, ale stydět se nemusím.
Večer jsem se přihlásil do turnaje pro rozvojové státy tzv. developing plate, kde pravděpodobně bude hrát Bruno Hess (Německo), Anton Varnas (Švédsko), Danny Davids (Švýcarsko), Vincent Commarieu (Francie), Masaaki Yamada (Japonsko) a Kevin Wals (Isle of Man). Tady budu mít větší šance na úspěch než ve skupině, kde jsem potkal jenom hráče v „velké čtyřky“ (Nový Zéland, Anglie, Austrálie, USA). Turnaj začíná ve středu.

Seznam postupujících hráčů, dále hráčů kteří se utkají o zbylá postupová místa a nepostupujícíh naleznete zde.

Kompletní výsledky osmi skupin naleznete na oficiálních stránkách mistrovství.

_______________________________________________________

5.únor 2008 Odpočinkový den

Dnes byla na pořadu dne pouze play-off utkání o zbylá postupová místa ze skupin.
Ve skupině A hrál o jedno postupové místo AJ Reid (NZ) proti Jeffu Newcombeovi (AUS). Po výhře 26tp:0 postupuje AJ Reid.
Ve skupině C hráli o dvě postupová místa Brian Cumming (CAN), Shane Davis (NZ) a Marcus Evans (ENG). Postupují Shane Davis a Marcus Evans.
Ve skupině D hrál o jedno postupové místo Kevin Beard (AUS) proti Philipu Drewovi (NZ). Po výhře 26tp:2 postoupil Phillip Drew.

________________________________________________________

6.únor 2008 Hlavní turnaj pokračuje vyřazovacími zápasy, rozehrán je také "Plate" turnaj

32 hráčů, kteří postoupili za skupin bylo slavnostně rozlosováno do jednoduchého pavouka. První dvě kola se hrají na dva vítězné zápasy, čtvrtfinále a semifinále na tři vítězné a finále pak na pět zápasů. Jak je patrno z tabulky, jeden z Davidových protihráčů ze skupiny, novozélanďan AJ Reid, si v prvním kole zahraje proti Robertu Fulfordovi.

"Plate" turnaj je určen pro hráče, kteří se neprobojovali mezi 32 nejlepších a měli zájem pokračovat v tomto turnaji "útěchy". Hráči byli rozlosováni do tří skupin a budou hrát tzv.švýcarský herní systém. Hrát se bude tři dny. Zjednodušeně se dá říci, že čtyři hráči, kteří budou mít na konci třetího hracího dne nejlepší procentuální úspěšnost ve svých utkáních, postoupí do čtvrtfinále tohoto turnaje spolu s dalšími čtyřmi hráči, kteří vypadnou ve čtvrtfinále turnaje hlavního.

David zvládl první zápas v "Plate" turnaji a porazil japonského hráče Masaaki Yamadu 26:15.

V hlavním turnaji překvapivě vypadl obhájce titulu Reg Bamford, kterého zdolal Shane Davis 26-18, 4-26, 26tp-9. Pro hráče, kteří postoupili z Davidovy skupiny A, bylo první kolo pohromou. Po hladké prohře 0:26tp, 0:26tp vypadl také AJ Reid, kterému byl soupeřem Robert Fulford. Obdobně se vedlo i Jonathanu Kirbymu, kterého vyřadil Bob Jackson 26:15 a 26:14. Ianu Linesovi se tak jako jedinému ze skupiny A podařilo postoupit do dalšího kola.

Středeční výsledky v "Plate turnaji".

Davidův komentář: Včera byl volný den. Mnoho hráčů ho věnovalo tréninku na kurtech United. Já jsem si nařídil volno, abych nebyl přetrénovaný a aby mě hra zase bavila.
Také jsme koupili auto – Mitsubishi Chariot, rok výroby 1989. Je to hodně prostorná kára, kam se vejdeme pohodlně i s veškerou bagáží a ve které se dá v nutných případech přespat. Stála 900 NZ dolarů. Co bych za to v Česku dal. Tady jsou auta dost levná.
Mladí hráči z Nového Zélandu (Paddy Chapman, AJ Reid, Phillip Drew a ještě jeden jejich kamarád) pojali trénink po svém a bavili se u „paragolfkroketu“. Hráli ho jednou rukou, stáli na jedné noze a v druhé ruce drželi pivo. Docela zábava. Myslím, že takhle by pár lidí v ČR porazili.
Dnes jsem zahrál jen jeden zápas s Japoncem Masaaki Yamadou. Ten jsem vyhrál, ačkoliv na začátku bych si na sebe nevsadil. Pomohla mi ale podpora v podání Hanky a Míry, kteří mě uklidnili tak, že jsem dvě třetiny Masaakiho nepustil téměř do hry a poprvé na turnaji zavřel na kolík. Hurá, nejsem poslední.

________________________________________________________

7.únor 2008 Osmifinále hlavního turnaje a druhý den "Plate" turnaje

Průběžnou tabulku hlavního turnaje naleznete zde.

Průbežnou tabulku "Plate" turnaje, jehož se účastní i David naleznete tady.

Davidův komentář: Ráno mě Míra zavezl do United, abych zjistil na kterých kurtech mám nastoupit k dalším zápasům. Těšil jsem se na hry s Bruno Hessem, Dannym Davisem nebo Kevinem Wellsem, ale nakonec jsem hrál dva zápasy na kurtech v St. James s lepšími hráči. První hru s Johnem Princem jsem uhrál 10 bodů. Hra nevypadala špatně, ale John téměř nedělal chyby.
Druhá hra s vypadnuvším AJ Reidem se pro mě celou dobu vyvíjela nadmíru dobře. Pátý tah ve hře jsem zahrál break až na čtvrtou zpět a nastavil leave. AJ následně trefil, dojel k první zpět, že zkusí hrát sextuplepeel. Hra pokračovala po několika chybách na obou stranách, ovšem já jsem stále vedl až do vypršení časového limitu. AJ zrovna hrál break a přehrál mě o jeden bod. Já jsem po následným roquetu zahrál špatně take-off a trefil kolík, takže jsem nemohl zahrát rush k brance a roquet jsem netrefil. Takhle hra mě na turnaji mrzí nejvíce, i když mě potom všichni místní poplácávali za velmi dobrou hru. To je sice hezké, ale vítězství to není.

________________________________________________________

8.únor 2008 David Hajn vítězí v turnaji Plate for developing nations

Poté co se David neprobojoval mezi čtyři nejlepší v Plate turnaji, začal hrát turnaj Plate for developing nations (Plaketa pro rozvojové země). V tomto turnaji se utkali hráči ze zemí, kde se kroket teprve rozvíjí a náš reprezentant v něm dokázal zvítězit! Celý průběh tohoto turnaje vypadal takto:

1.kolo:
Masaaki Yamada (Jap) vs Anton Varnas (Swe) 12-8
Vincent Commarieu (Fra) vs Danny Davids (Swi) 26-11
Kevin Wells (IoM) vs Bruno Hess (Ger) 19-13
David Hajn (Cze) bye

Semifinále:
Vincent Commarieu vs Masaaki Yamada 21-14
David Hajn vs Kevin Wells 23-18

Finále:
David Hajn vs Vincent Commarieu 26-16

O třetí místo:
Masaaki Yamada vs Kevin Wells 26-19
O cenu útěchy:
Danny Davids (Swi) vs Anton Varnas (Swe) 14-12

Developing Nations' Plate byla předána vítězi, Davidu Hajnovi, presidentem WCF Davidem Openshawem a presidentkou Croquet NZ Sue Piperovou po skončení utkání v Cashmere Croquet Clubu.

Davidův komentář: Velký den českého kroketu. Zatím největšího úspěchu na mezinárodní úrovni jsem dosáhl, a se mnou celý český kroket, na turnaji pro kroketové rozvojové státy v krásném a velmi přátelském klub Cashmere. Na turnaji jsem postoupil bez boje do semifinále, protože můj vylosovaný soupeř Juan Ojeda se nedostavil. Na tyhle bye mám smůlu celý plate turnaj, protože jsem dostával neustále vylosované soupeře, kteří se buď nedostavili, nebo během dne ukončili hraní. Dvakrát se mi stalo, že jsem přejížděl do klubu, kde na mě měl čekat můj soupeř a tam mi sdělili, že už odešel domů. Je to docela nepříjemné. Kvůli tomu mám v platu nejméně zápasů. Není to ovšem moje chyba, já jsem chtěl hrát. Namísto zápasu s Juanem jsem si zahrál tréninkovou hru s Mírou, který mě v první chvíli přehrával, neboť zahrál break na třetí branku zpět. Poté jsem se ale rozehrál a celkově vyhrál 26:10. V paralelní hře se docela trápili Kevin Wells s Bruno Hessem. Kevin nakonec vyhrál na čas a poslal Bruna domů bez jediného vítězství na turnaji. Až mi ho bylo chudáka líto.
Následný zápas s Kevinem o postup do finále jsem rozehrál velmi dobře a v polovině hry jsem měl kolíčky přicvaknuté na třetí a čtvrté brance zpět. Kevin mě neustále musel dohánět. Hru velmi zdramatizovala moje asi půlhodinová neschopnost trefit roquet, ovšem Kevin udělal také několik chyb a tím mi pomohl znovu se v zápase chytit a vyhrát na čas 23:18.
Do finále jsem nastoupil proti Vincentovi Commarieuovi. Tento hráč žije již přes deset let v Aucklandu na Novém Zélandu, ale reprezentuje stále Francii. Zápas jsem si chtěl užít a povedlo se mi to. Hrál jsem bez nervů a i po dobrém Vincentově začátku jsem ho dokázal nakonec přehrát ve všech činnostech. Vincent po zápase přiznal, že byl velmi nervózní a to asi rozhodlo náš boj 26:16 v můj prospěch.
Na slavnostní vyhlášení přijel sám prezident WCF David Openshaw. Dostavila se i prezidentka novozélandského kroketu Sue Piper. Spolu s prezidentkou Hanou Marečkovou to vypadalo na nějaký sraz významných osobností světového kroketu. Dostal jsem krásnou cenu – stříbrnou plaketu, kde je napsáno „WCF World Croquet Championship New Zealand 2008 Developing Nations Plate Winner„.
Poté jsme odjeli do United, kde zrovna koncertovala maorská skupina, která měla výborný program složený z písniček, bojových pokřiků a tanců. Přitom vytahovali mezi sebe různé hráče a funkcionáře, aby si to také vyzkoušeli. Mě, jako vítěze, tam vytáhli třikrát. To je zážitek na celý život. Krásné zakončení mého působení na světovém šampionátu v kroketu na Novém Zélandu.

Na závěr Davidova vystoupení na MS uvádíme přehled jím dosažených výsledku, tak jak je on sám zaznamenal (od oficiálních se v drobnostech liší):
Skupina:
1. DH – REG BAMFORD (SA) 13:26tp
2. DH – ROBIN BROWN (Eng) 2:26
3. DH – LIZ FLEMING (Austr) 2:26
4. DH – JONATHAN KIRBY (Sco) 1:26
5. DH – AJ REID (NZ) 17:23T
6. DH – IAN LINES (Eng) 13:26
7. DH – BRIAN WISLANG (NZ) 4:26
8. DH – JEFF NEWCOMB (Austr) 7:26
9. DH – DOUG GRIMSLEY (USA) 13:26
Plate:
1. DH – MASAAKI YAMADA (Jap) 26:15
2. DH – JOHN PRINCE (NZ) 10:26
3. DH – AJ REID (NZ) 20:21T
Plate for Developing Nations:
1. DH – MIRA HAVLÍK (CZ) 26:10 (příprava)
2. DH – KEVIN WELLS (IoM) 23:18T
3. DH – VINCENT COMMARIEU (Fr) 26:16
Příprava:
1. DH – BRUNO HESS (Ger) 26:25
2. DH – MIREK HAVLÍK (CZ) 26:10

_________________________________________________________

9.únor 2008 Semifinále hlavního turnaje

Turnaj Plate samozřejmě pokračuje a zná už svého prvního finalistu, kterým je James Death.

Hlavní turnaj už má své finalisty jasné. Jsou to Stephen Mulliner a Chris Clarke, z čehož vyplývá, že titul poputuje do Anglie.

_________________________________________________________

10.únor 2008 Finále

Finále hlavního turnaje nakonec lépe zvládl Chris Clarke, když udolal svého soupeře Stephena Mullinera 9-26tp 26tp-0 26-17 26-14.

Finále Plate turnaje pro sebe rozhodl James Death, který přehrál Chrise Patmora 26sxp-0 25-26tp 26-2.

©2008 Croquet Club Dynamo Telč